Kierował w stanie nietrzeźwości i wjechał w śmietnik.Miał ponad 3,5 promila.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3,5 promila. Dodatkowo mężczyzna wjechał w śmietnik. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci  Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
2 lutego 2023 roku, około godziny 14.00 policjanci pojechali na interwencję na terenie Jeleniej Góry, gdzie według zgłoszenia pojazd wjechał w śmietnik jednego z dyskontów sklepowych.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zauważyli pojazd Chevrolet, poza drogą publiczną gdzie jego przód znajdował się na ścianie śmietnika. Jak się później okazało 45-letni  kierowca  twierdził, że samochód stoczył się samoistnie. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3,5 promila.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu  może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.