Kierujący wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej.

Mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających zatrzymali jeleniogórscy policjanci. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej.

Niewykluczone, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, do czego sam się przyznał. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o  posiadanie narkotyków.
W nocy z 1 na 2 lutego 2023 roku, około godziny 2.20 funkcjonariusze w trakcie patrolu na ul. Wolności w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył.

Zatrzymali go do kontroli drogowej.  Kierowcą pojazdu był 28-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem środków odurzających, co mężczyzna sam potwierdził w rozmowie z mundurowymi.

Ponadto posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której uzyskać można kilkadziesiąt porcji handlowych.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.
Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu.

Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem środków odurzających, to odpowie on również za to przestępstwo.

Foto:Policja