Kierowca Tira na podwójnym gazie.Miał 3 promile alkoholu.

Kierowca Tira na podwójnym gazie.Miał 3 promile alkoholu.Odpowie przed Sądem. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem ciężarowym w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie kolizji. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie  kolizji.

W nocy z 4 na 5 stycznia br. kilkanaście minut po północy  policjanci pojechali na zgłoszenie według, którego na ul. Wolności w Jeleniej Górze  kierujący pojazdem ciężarowym na rondzie uszkodził znaki drogowe i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze na miejscu zauważyli stojący pojazd ciężarowy marki Volvo oraz potwierdzili fakt uszkodzenia znaków drogowych. Kierującym okazał się 40-letni obywatel Ukrainy. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 3 promile.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem. Za popełnione czyny grozić mu  może nawet do 2 lat pozbawienia wolności,  wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych uczestników ruchu.