Kierowco noga z gazu

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Wczoraj na naszych drogach doszło do kilku kolizji oraz wypadku drogowego, a dzień wcześniej do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem motocyklisty.

16 maja br. około godziny 15.15 w Szklarskiej Porębie na skrzyżowaniu –Osiedle Janosika i ul. Sanatoryjnej doszło do wypadku drogowego.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-letni kierujący pojazdem marki VW, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na drodze głównej 48-letniemu  kierującemu  skuterem, w wyniku czego mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i upadł na ziemię. Kierowcy trzeźwi. Kierujący skuterem po zapatrzeniu medycznym został zwolniony ze szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Ponadto wczoraj na naszych drogach doszło do kilku kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego auta.
15 maja br. około godziny 18.00 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ul. Sudeckiej z Poziomkową doszło do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem motocyklisty.
Jak ustalili funkcjonariusze, 38-letni kierujący motocyklem nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW. Sprawca zdarzenia ukarany mandatem w wysokości 1020 zł i 6 punktami karnymi.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Apelujemy również do motocyklistów, aby pamiętali, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśleli zatem o innych kierowcach. Przestrzegali zasad ruchu drogowego: nie przekraczali prędkości; nie wymuszali pierwszeństwa; wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbali o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

Foto:Policja Jelenia Góra