Okradli stację transformatorową.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież z włamaniem do stacji transformatorowej, do której doszło kilka dni temu na terenie gminy Podgórzyn.

Ich łupem padły miedziane elementy instalacji elektrycznej o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Skradzione mienie policjanci odzyskali. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 28 i 41 lat podejrzanych o kradzież z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni kilka dni temu włamali się do stacji transformatorowej na terenie gminy Podgórzyn. Ich łupem  padły miedziane elementy instalacji elektrycznej. Były to mosty miedziane łączące rozdzielnie, szyny oraz linki o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.
Mężczyźni podejrzewani o to przestępstwo zostali zatrzymani wkrótce po zdarzeniu. Skradzione mienie policjanci odnaleźli w samochodzie 41-latka. Niewykluczone, że zatrzymani mają na koncie inne czyny.
Mieszkańcy powiatu karkonoskiego zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.