Kobieta Zatrzymana w Kowarach Za Serię Kradzieży Sklepowych

Policjanci z Kowar zakończyli dochodzenie w sprawie serii kradzieży sklepowych, aresztując 60-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o popełnienie przestępstw kradzieżowych.

Kobieta, według ustaleń funkcjonariuszy, dokonała 14 drobnych kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych na terenie powiatu karkonoskiego w lutym br. Łączna wartość skradzionego mienia przekroczyła 800 złotych, a jej łupem padły głównie artykuły spożywcze i przemysłowe.

Personel sklepów, do których dokonano kradzieży, zgłosił incydenty policji, dostarczając także nagrania z monitoringu. Policjanci, po analizie zebranych danych i nagrań z kamer, ustalili, że podejrzaną o te czyny jest 60-letnia kobieta.

Obecnie trwają dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie, mające na celu zgromadzenie wszystkich niezbędnych dowodów. Zatrzymana kobieta będzie odpowiadać przed sądem za popełnione kradzieże, za co grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek skutecznej interwencji policji w sprawie kradzieży sklepowych, który pokazuje determinację służb w ściganiu przestępców i ochronie interesów biznesowych oraz społeczności lokalnej. Jednocześnie przypomina o konieczności przestrzegania prawa i odpowiedzialności za własne czyny.

Foto:Policja