Zatrzymano mężczyznę za kradzież telefonu komórkowego

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 1000 złotych, który ukradł znajomemu podczas wspólnej imprezy.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i zwrócili właścicielowi. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 21 lutego br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. 23-latek wraz z pokrzywdzonym bawili się na wspólnej imprezie, podczas której wykorzystał on nieuwagę kolegi i go okradł, a następnie urwał z nim kontakt. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 1000 złotych.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił Policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji wytypowali 23-latka jako podejrzewanego o tę kradzież. W międzyczasie mężczyzna skontaktował się z pokrzywdzonym próbując oddać mu inny telefon, o niższej wartości, twierdząc, że go znalazł i na pewno należy do niego. Policjanci odzyskali skradziony łup, który odnaleźli w mieszkaniu 23-latka.

Teraz jeleniogórzanin za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.