Kradzież Wartościowej Torebki w Jeleniej Górze – Zatrzymanie 47-latki

W oparciu o zasadę „okazja czyni złodzieja”, 47-letnia kobieta została zatrzymana przez policję w Jeleniej Górze po tym, jak ukradła damską torebkę.

Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 24 tysiące złotych, ale dzięki szybkiej interwencji policji, skradzione mienie zostało odzyskane.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia br. w jednym ze sklepów w Jeleniej Górze. Kobieta wykorzystała chwilową nieuwagę pokrzywdzonej, która była zajęta oglądaniem towaru, i skradła jej torebkę, by następnie szybko opuścić sklep. Łupem złodziejki padło ponad 22 tysiące złotych, telefon komórkowy, klucze i dokumenty.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze szybko przystąpili do śledztwa, analizując nagrania z kamer monitoringu. Dzięki zebranym informacjom zidentyfikowali i zatrzymali 47-latkę jako podejrzewaną o popełnienie kradzieży.

W wyniku działań policyjnych skradzione mienie zostało w pełni odzyskane. Okazało się, że kobieta ukryła je w koszu na śmieci. Teraz 47-latka stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja
Foto:Policja