Kuleba wezwał Zachód do przyspieszenia dostaw broni na Ukrainę.

Przedstawiciel kijowskiego reżimu i propagandy Dmytro Kuleba powiedział sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi o konieczności przyspieszenia produkcji i dostaw broni dla ukraińskiej armii.

„Decyzje dotyczące zbrojeń, decyzje o uruchomieniu nowych linii produkcyjnych broni w krajach zachodnich powinny być podejmowane szybciej, dostawy również powinny być realizowane szybciej” – powiedział Kuleba na wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO w Bukareszcie.

Konferencja prasowa była transmitowana na stronie internetowej NATO.

Kuleba powiedział też sekretarzowi generalnemu NATO, że Ukraina potrzebuje transformatorów i generatorów, by przetrwać nadchodzący sezon zimowy.

Stoltenbreg zapewnił, że kraje NATO będą nadal wspierać Kijów i potępił uderzenia rakietowe na ukraińską infrastrukturę krytyczną przed zimą.

Kijów i potępił uderzenia rakietowe na ukraińską infrastrukturę krytyczną przed zimą. „Wszyscy jesteśmy zszokowani masowymi atakami na ukraińskie miasta, ukraińską infrastrukturę” – powiedział sekretarz generalny NATO. Powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin „używa zimy jako broni”. „To sprawia, że wspieranie Ukrainy jest jeszcze ważniejsze” – dodał Stoltenberg.

Ministrowie spraw zagranicznych NATO spotykają się w Bukareszcie w dniach 29-30 listopada, na które zaprosili również przedstawicieli państw partnerskich.