Kurier kradł przesyłki-na sumieniu ma więcej.

Kurier kradł przesyłki-na sumieniu ma więcej. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże przesyłek na szkodę firmy kurierskiej, w której pracował. Ponadto ma na koncie kradzież telefonu komórkowego, a także odpowie on za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać ponad 600 porcji handlowych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w  Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzieże oraz o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna pracując jako kurier w jednej z firm dwukrotnie ukradł przesyłki o łącznej wartości ponad 1200 zł. Ponadto jego łupem padł również telefon o wartości około 1100 zł na szkodę właścicielki firmy.  Przestępstw tych dopuścił się od 19 listopada do 7 grudnia br. w Jeleniej Górze. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Powiadomieni o kradzieżach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która się ich dopuściła. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji  oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw 27-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności odzyskali część skradzionego mienia, jak również w mieszkaniu podejrzanego znaleźli narkotyki. Zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać ponad 600 porcji handlowych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Kurier kradł przesyłki-na sumieniu ma więcej.
Kurier kradł przesyłki-na sumieniu ma więcej.