Złodziej damskiej torebki zatrzymany przez Policjantów

Złodziej damskiej torebki zatrzymany przez Policjantów.W myśl zasady „okazja czyni złodzieja” działał mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów.

Nie unikanie on odpowiedzialności. Jest podejrzany o kradzież z otwartego samochodu między innymi damskiej torebki wraz z dokumentami i kartą płatniczą, którą następnie posłużył się 6 razy.

Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na 2700 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o kradzież i kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 7 października br. pod jednym z jeleniogórskich sklepów. Pokrzywdzona weszła do sklepu, a na parkingu pozostawiła otwarty samochód. Sytuację wykorzystał 24-latek i ukradł z auta między innymi torebkę wraz z dokumentami i kartą płatniczą. Okazało się, że skradzioną kartą mężczyzna posłużył się 6 razy. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na 2700 zł.

Kobieta o kradzieży powiadomiła Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz na podstawie analizy z nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 24-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a  grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.