Lublin-Znęcała się nad córką ze szczególnym okrucieństwem z wykorzystaniem żrącej substancji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz z łukowskiej komendy zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu łukowskiego za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad własną małoletnią córką. Kobieta doprowadzała do kontaktu toksycznej substancji z twarzą dziecka, co skutkowało poważnymi obrażeniami ciała.

Zatrzymanie 43-latki jest wynikiem prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Działania podejmowane w toku śledztwa doprowadziły do przedstawienia matce dziecka zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

Według ustaleń śledczych, kobieta od 2017 roku systematycznie doprowadzała do kontaktu skóry dziecka z nieustaloną płynną substancją toksyczną, co spowodowało rozległe zmiany skórne i trwałe zeszpecenie ciała dziecka, znacznie utrudniając jego normalne społeczne funkcjonowanie i spełnianie ról społecznych adekwatnych do kolejnych etapów życia.

Dziś Sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Matce dziecka grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności, z uwzględnieniem zmian treści przepisów w czasie najłagodniejszego dla niej zagrożenia karnego.

Podejrzana została zatrzymana przez policję i przekazana do aresztu, gdzie będzie oczekiwać na dalszy przebieg postępowania

Foto:Policja