Matka z synem ukradli sąsiadowi meble ,które chcieli sprzedać przez internet.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali matkę wraz z synem, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem do mieszkania swojego sąsiada pod jego nieobecność. Przestępstwa tego dopuścili się w lutym br.

Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 6 tysięcy złotych. Teraz za to przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letnią kobietę oraz jej 19-letniego syna podejrzanych o kradzież z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani są sąsiadami mężczyzny, którego okradli. Wykorzystali jego nieobecność i włamali się do mieszkania. Ich łupem padły elementy wyposażenia lokalu.  Pokrzywdzony, kiedy wrócił do domu zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa. 25 lutego br. złożył zawiadomienie w tej sprawie.  Mężczyzna poinformował również o tym, że przeglądając jeden z portali internetowych trafił na ogłoszenie o sprzedaży mebli, które rozpoznał jako swoje, a osobami, które je sprzedawali byli najprawdopodobniej jego sąsiedzi. Wartość poniesionych strat oszacował na ponad 6 tysięcy złotych.
Policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali matkę z synem podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa, a w ich mieszkaniu odnaleźli część skradzionego mienia. Teraz za przestępstwo, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet  do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.