Nadchodzi jesień, a media skupiają uwagę na pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa.

Zbliża się nieodwołalny finał wakacyjnego okresu, a razem z nim nadejście sezonu infekcji górnych dróg oddechowych, jak to miało miejsce w minionych latach.

Wiodące źródła medialne obecnie zwracają uwagę na pojawienie się świeżego wariantu koronawirusa, którego oznaczono mianem Eris.

Informacje o nowym wariancie zaczęły się pojawiać w mediach amerykańskich. W najnowszym raporcie gazeta New York Post donosiła o zwiększeniu o 55% liczby przypadków COVID-19 w stanie Nowy Jork. Według relacji dziennikarzy, lekarze wyrażają istotne zaniepokojenie związanym z pojawieniem się niepokojących nowych odmian wirusa.

Reakcja nie miała opóźnienia, gdyż po tych informacjach temat szybko stał się głównym punktem zainteresowania największych mediów działających na terenie Polski.

“Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm: Nowa odmiana koronawirusa o nazwie Eris rozprzestrzenia się ekspresowo na całym globie”

Czy wrócą maseczki?

Czy wkrótce możemy spodziewać się ponownego wzrostu produkcji maseczek ochronnych? Pomimo że obecnie wydaje się, że maseczki są dostępne w dostatecznej ilości, nie można tego wykluczyć. Pozostaje otwarte pytanie, czy ogromne zasoby dawek szczepionek przeciw COVID-19, gromadzące się obecnie w magazynach, zostaną wykorzystane w walce z nowym wariantem Eris.