Nielegalna plantacja Konopi zlikwidowana

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu oraz marihuanę, z której można uzyskać blisko 3000 porcji handlowych. Jej wartość oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 47- letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego  o uprawę ziela konopi, wytwarzanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że mężczyzna w zajmowanym przez siebie lokalu zorganizował uprawę ziela konopi.

W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy.

Policjanci zatrzymali również 47-latka, właściciela plantacji. Znajdowała się ona w namiotach wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin.

Ponadto policjanci zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać blisko 3000 porcji handlowych o wartości ponad 100 tysięcy złotych

47-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 31 sierpnia br.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące