Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 48-letniego motocyklistę, który kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1 promil. Okazało się, że motocykl, którym poruszał się mężczyzna nie posiada aktualnych badań technicznych. W trakcie czynności 48-latek był wulgarny, agresywny i wyzywał funkcjonariuszy. Teraz odpowie on za popełnione czyny przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o znieważenie funkcjonariuszy.

31 sierpnia 2022 roku, około godziny 20.50 policjanci jadąc przez Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze w kierunku skrzyżowania z ul. Mostową zwrócili uwagę na motocyklistę jadącego z dużą prędkością, który nie zważając na sygnalizację świetlną na podwójnej ciągłej wyprzedził pojazdy oczekujące na zielone światło. Policjanci zatrzymali kierującego motocyklem do kontroli drogowej. Był to 48-letni mężczyzna, na stałe mieszkający za granicą. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil. Ponadto okazało się, że motocykl nie posada aktualnych badań technicznych. W trakcie czynności mężczyzna był wulgarny, agresywny i wyzywał funkcjonariuszy.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności, a motocykl został odholowany na parking. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Kierujący za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.