Nieletni zatrzymani za rozbój na 15 latku.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch 16-latków podejrzanych o rozbój. Czynu tego dopuścili się 30 marca br. w Jeleniej Górze.

Nieletni zastraszyli 15-latka czekającego na pociąg, a następnie ukradli mu telefon komórkowy o wartości blisko 3 tysiące złotych. W mieszkaniu jednego z nich policjanci odnaleźli skradziony telefon. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch 16-latków, którzy podejrzani są o rozbój.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 30 marca br. około godziny 16.00 w Jeleniej Górze. Do czekającego na pociąg  chłopca, podeszło dwóch nieletnich, którzy go zastraszyli, a następnie ukradli mu telefon i uciekli. Jego wartość właściciel oszacował na blisko 3 tysiące złotych.
Powiadomieni o przestępstwie policjanci na podstawie zebranych informacji, jak również po analizie nagrań z kamer monitoringu jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch 16-latków, którzy dopuścili się tego czynu. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli skradziony telefon.
Czynności z nieletnimi wykonano w obecności ich rodziców. Teraz o dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.