Nietrzeźwi kierowcy

Wczoraj jeleniogórscy policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz 1 mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało blisko 1 promil. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

4 maja br. jeleniogórscy policjanci  w regionie zatrzymali 2 osoby, które w stanie nietrzeźwości kierowały pojazdami osobowymi oraz 1 mężczyznę podejrzewanego o kierowanie podjazdem pod wpływem środków odurzających oraz podejrzanego  o posiadanie narkotyków.

W Miłkowie dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Audi. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W Mysłakowicach policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 44-letnią kierującą pojazdem marki Renault. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało również blisko 1 promil.

Ponadto 4 maja br. około godziny 20.15 w Jeleniej Górze na ul. Karola Miarki dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierującego motorowerem. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiadał amfetaminę oraz najprawdopodobniej kierował pod jej wpływem. Mężczyźnie pobrano krew do badań.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.