Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta wracającego po służbie.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol jeleniogórskiej drogówki dzięki czujności policjanta, który wracając do domu po służbie zauważył podejrzane zachowanie kierującego pojazdem marki Kia.

Policjant natychmiast poinformował patrol będący w służbie o swoich obserwacjach oraz przekazał dokładne informacje na temat położenia kierującego.

Zdarzenie miało miejsce 19 lipca 2023 roku około godziny 15:30, gdy funkcjonariusz wracając z Wojcieszyc do Cieplic, zauważył kierującego pojazdem Kia, którego styl jazdy wskazywał na możliwe pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze o swoich podejrzeniach i ruszył za pojazdem, jednocześnie informując patrol o jego kierunku jazdy.

Podążając za kierowcą, policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę na ulicy Sobieszowskiej, kiedy zjechał na zatoczkę autobusową. Już przy samej kontroli, można było wyczuć zapach alkoholu. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Okazało się, że jeleniogórzanin kilka chwil przed wsiadaniem za kierownicę spożywał alkohol.

Teraz za swoje przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu surowa kara, w tym nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek za kierownicą. Nietrzeźwa jazda stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, niebezpieczny kierowca został zatrzymany, co może zapobiec potencjalnym tragediom na drodze. Każdy z nas ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo na drodze, dlatego apelujemy o rezygnację z jazdy pod wpływem alkoholu oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.