Nietrzeźwy Kierowca Zatrzymany po Kolizji w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy policjanci interweniowali w sprawie mężczyzny podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Zdarzenie miało miejsce 5 stycznia 2024 roku około godziny 13:30 na ulicy Witosa w Jeleniej Górze, gdzie 48-letni kierowca pojazdu marki Peugeot uderzył w słup energetyczny.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udali się na miejsce zdarzenia po otrzymaniu zgłoszenia o kolizji. Na miejscu zastali uszkodzony pojazd oraz kierowcę, którym okazał się być 48-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Podczas kontaktu z mężczyzną policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało zawartość alkoholu na poziomie 1,4 promila.

Obecnie trwają działania mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Sprawca będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za zarzuty związane z kierowaniem w stanie nietrzeźwości i spowodowaniem kolizji drogowej. W świetle prawa grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.