GOPR udzielił pomocy- w odwecie zniszczył sanie Karkonoskiego GOPR.

Jeleniogórscy policjanci podjęli trudną interwencję w Górach Karkonoskich, gdzie nietrzeźwy mężczyzna, będący celem akcji ratunkowej, zniszczył mienie Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, ratownicy wraz z policją stawili się na miejscu, aby udzielić pomocy 32-latkowi, który znajdował się na górskim szlaku.

Akcja rozpoczęła się po otrzymaniu zgłoszenia o nietrzeźwym mężczyźnie, który zagrażał sobie na górskim szlaku kierującym się w stronę Śnieżki. Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze dołączyli do ratowników z Grupy Karkonoskiej GOPR, gotowi do udzielenia pomocy w trudnych warunkach. Niestety, nietrzeźwy turysta nie tylko odmówił współpracy, ale także podczas transportu zniszczył poszycie sanek ratowniczych.

Ostatecznie, dzięki konsekwencji działań ratowników i policji, mężczyznę udało się bezpiecznie przetransportować z górskiego szlaku. Jednakże, w wyniku agresywnego zachowania 32-latka, wartość zniszczonego sprzętu ratunkowego szacuje się na około 5000 złotych.

Zatrzymany 32-latek, po osadzeniu w policyjnym areszcie, będzie odpowiadał przed sądem za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich. W związku z popełnionym przestępstwem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja