Zatrzymanie Mężczyzny za Kierowanie Po Użyciu Środków Odurzających.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kowarach przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymując 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie po użyciu substancji działającej podobnie do alkoholu, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Zdarzenie miało miejsce 25 grudnia 2023 roku w miejscowości Ścięgny, gdzie policjanci z jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes. Kierowcą okazał się 30-latek z powiatu karkonoskiego. W trakcie kontroli mężczyzna wykazywał się wyraźnym zdenerwowaniem, a później przyznał się do zażycia narkotyków, co potwierdziło badanie testerem. Zatrzymano go do dalszych czynności.

Równocześnie funkcjonariusze z Kowar otrzymali informację, że podejrzany może przechowywać narkotyki w swoim mieszkaniu. W wyniku przeszukania odnaleziono znaczne ilości marihuany, wystarczające do uzyskania co najmniej 250 porcji handlowych.

30-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie będzie odpowiadał przed sądem za zarzucane mu przestępstwa. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności tej sprawy.