Oszustwo przy sprzedaży mieszkania w Jeleniej Górze: Para zatrzymana przez policję.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 51-letnią kobietę i 58-letniego mężczyznę, podejrzanych o oszustwo przy zakupie mieszkania. Para wpłaciła jedynie 350 tysięcy złotych z obiecującej pełnej kwoty 450 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku, kiedy zatrzymani wykazywali zainteresowanie zakupem mieszkania o wartości 450 tysięcy złotych. Podczas finalizacji transakcji namówili sprzedającą do złożenia nieprawdziwego oświadczenia w akcie notarialnym, twierdząc, że uregulowali całą należność. Ostatecznie para wpłaciła jedynie 350 tysięcy złotych, a obiecała dopłatę pozostałej kwoty w wysokości 100 tysięcy złotych, które do dzisiaj nie wpłacili.

Zatrzymani mieszkańcy powiatu karkonoskiego usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Teraz będą odpowiadać przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci kontynuują śledztwo, aby wyjaśnić szczegółowo wszystkie okoliczności tego oszustwa. Ostrzegają również przed tego typu praktykami i zachęcają do ostrożności podczas transakcji mieszkaniowych.

Foto:Ilustracyjne