Zatrzymano Mężczyzn za Uszkodzenie Pojazdów w Szklarskiej Porębie: Szkody na Kwotę 3000 zł

Policjanci ze Szklarskiej Poręby podjęli skuteczne działania, które doprowadziły do zatrzymania dwóch 40-letnich mieszkańców powiatu karkonoskiego, podejrzanych o umyślne uszkodzenie 8 pojazdów w okresie od 30 do 31 grudnia 2023 roku. Sprawcy, uderzając i kopiąc pojazdy, spowodowali szkody w wysokości około 3000 złotych. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione czyny zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie podjęli się śledztwa po tym, jak właściciele ośmiu pojazdów zgłosili umyślne uszkodzenia w miejscowości Szklarska Poręba. Dzięki monitoringu miejskiego oraz współpracy z pokrzywdzonymi, udało się ustalić i zatrzymać dwóch sprawców.

Dwaj 40-letni mężczyźni, bez wyraźnego powodu, w krótkim odstępie czasu dokonali aktów wandalizmu, używając uderzeń i kopnięć, co doprowadziło do uszkodzeń ośmiu zaparkowanych pojazdów. Właściciele pojazdów oszacowali straty na kwotę około 3000 złotych.

Sprawcy nie potrafili wyjaśnić motywacji swojego zachowania. Obecnie odpowiadają przed sądem za przestępstwo zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Za tę zbrodnię grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.