Nietrzeźwi Kierowcy Zatrzymani podczas Sylwestrowej Nocy w Jeleniej Górze: Rowerzysta Wśród Przestępców

W nocy z 31 grudnia na 01 stycznia 2024 roku jeleniogórscy policjanci podjęli skuteczną akcję, zatrzymując trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym jednego rowerzystę. Wszyscy sprawcy staną przed sądem, odpowiadając za swoje przestępstwa, które naraziły innych uczestników ruchu drogowego na poważne zagrożenie.

Jeleniogórscy policjanci działający w regionie od 31 grudnia 2023 roku do 01 stycznia br. podjęli działania przeciwko nietrzeźwym kierowcom, które zakończyły się zatrzymaniem trzech osób. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazały od 0,6 do 1,2 promila. Nietrzeźwi kierowcy stanowili poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a teraz odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości.

Incydenty:

  1. Rowerzysta na Stromej Ulicy:
    • 1 stycznia br., na ulicy Stromej, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,2 promila. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
  2. Kierowca BMW na ul. Cieplickiej:
    • 1 stycznia br., kilka minut po północy, policjanci drogówki zatrzymali 25-letniego kierującego BMW na ul. Cieplickiej. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.
  3. Kierowca BMW w Jeżowie Sudeckim:
    • 1 stycznia br., w miejscowości Jeżów Sudecki, zatrzymano 33-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, kierującego pojazdem marki BMW. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.