Obwarzanki z Ukrainy z zakazem wprowadzania do Polski!

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Rzeszowie (IJHARS) wydał decyzję o zakazie wprowadzania na polski rynek 2 partii obwarzanków z makiem o łącznej masie 3026,25 kg, które zostały sprowadzone z Ukrainy.

Informację tę przekazał IJHARS w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Problem z “żywnością” z Ukrainy staje się coraz bardziej powszechny

Niestety, w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których “żywność” z Ukrainy, stanowiąca potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia Polaków, jest importowana do naszego kraju.

Trzy partie obwarzanków z Ukrainy wycofane z rynku

IJHARS poinformował również, że wcześniej, na platformie X, wcześniej znanej jako Twitter, ogłoszono decyzję o zakazie wprowadzania na polski rynek kolejnych trzech partii obwarzanków (łącznie 5 338 kg), które również zostały sprowadzone z Ukrainy.

Powodem zakazu były niewłaściwe parametry jakościowe

Decyzja o wycofaniu obwarzanków z rynku podyktowana została stwierdzeniem niewłaściwych parametrów jakościowych produktów. W szczególności stwierdzono zbyt niską zawartość tłuszczu w obwarzankach.

Zakaz ma rygor natychmiastowej wykonalności

Należy podkreślić, że decyzja o zakazie wprowadzania obwarzanków z Ukrainy do Polski ma rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że produkty te nie mogą być już legalnie sprzedawane na polskim rynku.

Konsumenci proszeni o czujność

IJHARS apeluje do konsumentów o czujność podczas zakupu żywności. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek wątpliwości co do jakości lub pochodzenia produktu, należy zgłosić to odpowiednim służbom.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie żywności!

Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, zwracajmy uwagę na pochodzenie i jakość kupowanej żywności. Nie ulegajmy niskim cenom i podejrzanie atrakcyjnym ofertom, a w razie wątpliwości zgłaszajmy je odpowiednim organom.

Dodatkowe informacje: