Okradł mieszkanie, które wynajmował

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież na szkodę właścicielki wynajmowanego lokalu. Pokrzywdzona wartość utraconego mienia oszacowała na blisko 2 tysiące zł. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.
Jak ustalili funkcjonariusze, 31-latek przez około 2 lata wynajmował mieszkanie w Jeleniej Górze, a wyprowadzając się na początku kwietnia br. go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 2 tysiące złotych. Były to grzejniki, sprzęt AGD i inne drobne przedmioty.
Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że została okradziona powiadomiła o tym policję. O to przestępstwo podejrzewała swojego lokatora. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań zatrzymali 31-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Policjanci ustalili,  że mężczyzna część skradzionego mienia sprzedał w jednym z jeleniogórskich lombardów. Tam też odnaleźli skradzione grzejniki o wartości 1300 zł.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w szczególności prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.
podinsp.  Edyta Bagrowska