Przewoził ładunek cięższy o 4,5 Tony

Przewoził ładunek cięższy o 4,5 Tony.Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Iveco, w którym przewożone były odpady. Auto zwróciło uwagę mundurowych, ponieważ wyglądało na mocno przeładowane. Jednak nawet doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego nie spodziewali się, że kierujący aż tak przekroczył dopuszczalną ładowność iveco.

Podczas ważenia okazało się bowiem, że samochód o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony ważył ponad 8 ton! W tej sytuacji kierowca został ukarany mandatem, a przewożony towar musiał zostać przeładowanym na inny pojazd.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki 25 maja bieżącego roku, około godziny 10:55, pełniąc służbę w Jeleniej Górze, na ul. Wrocławskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Iveco, w którym przewożone były odpady. Za kierownicą samochodu siedział 58–letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to auto, gdyż podejrzewali, że jest mocno przeładowane.

W związku z powyższym mundurowi dokonali ważenia pojazdu. Wynik wywołał u doświadczonych policjantów ruchu drogowego duże zdziwienie, bowiem samochód o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, ważył ponad 8 ton! Okazało się, że auto było przeładowane o ponad 4600 kg!

Policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Ponadto zobowiązali go do przeładowania części przewożonych odpadów na inny samochód.