Podpiął się do sieci elektrycznej

Podpiął się do sieci elektrycznej. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież. 41-latek nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej, czym działał na szkodę firmy Tauron. Pokrzywdzony podmiot poniesione straty oszacował na ponad 7 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali  41-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.
Funkcjonariusze realizując czynności uzyskali informację, że w jednym z wielorodzinnych budynków w Jeleniej Górze jeden z mieszkańców najprawdopodobniej nielegalnie podłączył się do urządzenia pomiarowego. Na miejscu funkcjonariusze, na korytarzu budynku zauważyli nielegalną instalację prowadzącą do jednego z mieszkań. Okazało się, że jeden z lokatorów, 41-latek nielegalnie podłączył się do zasilania klatki schodowej, a następnie rozprowadził energię elektryczną za pomocą przedłużaczy w swoim mieszkaniu. Policjanci ustalili, że  nielegalny proceder uprawiał od 23 marca br. Mężczyzna działał na szkodę firmy Tauron, a swoim działaniem spowodował straty w wysokości ponad 7 tysięcy złotych.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Teraz mężczyzna  za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż jest to przestępstwo ścigane już od „przysłowiowej złotówki”.