Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu.

Pijani wyeliminowani z ruchu-Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali w regionie 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz 2 podejrzewanych o kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Dodatkowo zatrzymali 4 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy, w tym 1 dwukrotnie w ciągu jednego dnia. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie zatrzymali  4 mężczyzn, którzy podejrzani są o kierowanie pojazdami osobowymi w stanie nietrzeźwości oraz 2 podejrzewanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających. Nietrzeźwi kierowcy mieli od 0,8 do 2 promili alkoholu w organizmie.
8 maja br. funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki na ul. Wolności zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą elektryczną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,8 promila. Za to wykroczenie 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
Mandatem  w wysokości 1000 zł został ukarany 40-letni rowerzysta zatrzymany tego samego dnia przez policjantów jeleniogórskiej drogówki na ul. Kiepury w Jeleniej Górze. Mężczyzna kierował jednośladem w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila.
Ponadto policjanci w regionie zatrzymali 4 kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy kierowania, w tym 42-letniego jeleniogórzanina dwukrotnie w ciągu jednego dnia. Kierującym za te przestępstwa grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Ponadto policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lata podejrzewanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających i podejrzanych o posiadanie narkotyków. 33-latek posiadał amfetaminę, z której można uzyskać blisko 50 porcji handlowych. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.