Nietrzeźwi

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali do kontroli między innymi dwóch nietrzeźwych rowerzystów i kierującego hulajnogą. Zgodnie z nowym taryfikatorem zostali oni ukarani mandatami po 2500 zł.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku rowerzysta, a także kierujący hulajnogą, którzy zostali zatrzymani do kontroli  w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatami w wysokości 2500 zł.
10 maja  br. około godziny 18.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w Jeleniej Górze na ul. Lwóweckiej  zatrzymali do kontroli 45-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.
Tego samego dnia, godzinę później na ul. Ptasiej w Jeleniej Górze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 54-latek jechał rowerem mając również ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
8 maja br. funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki na ul. Wolności zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą elektryczną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,8 promila. Za te wykroczenia rowerzyści i kierujący hulajnogą zostali ukarani mandatami po 2500 zł.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy, jak i rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.