Pijany kierowca motoroweru zatrzymany przez policję.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego pod zarzutem kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz używania tablicy rejestracyjnej należącej do innego pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce 7 kwietnia 2024 roku, około godziny 2:54 w nocy, kiedy patrolujący ul. Nowowiejską w Miłkowie policjanci zauważyli leżącego na środku drogi motorowerzystę obok motoroweru marki Delfi.

Zachowanie mężczyzny oraz woń alkoholu sugerowały, że może on być pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi podejrzanego.

Mężczyzna twierdził, że nic mu nie jest i nie wiedział, dlaczego upadł, jednak użył tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do jego pojazdu. Motorower został zabezpieczony na parkingu policyjnym, a mężczyzna trafił do szpitala.

Teraz 21-latek będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwo, za które grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego każdy, kto siada za kierownicę po spożyciu alkoholu, musi się liczyć z surowymi konsekwencjami prawnymi.