Zatrzymany za przywłaszczenie elektronarzędzi o wartości blisko 10 tys. złotych

Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze podjęli skuteczne działania, zatrzymując 48-letniego mężczyznę z powiatu karkonoskiego podejrzanego o przywłaszczenie elektronarzędzi o wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do częściowego odzyskania skradzionego mienia.

Według ustaleń policji, do zdarzenia doszło na terenie Jeleniej Góry, gdzie podejrzany w okresie od lutego do marca bieżącego roku przywłaszczył powierzone mu elektronarzędzia. Mężczyzna, wykonując prace budowlane narzędziami należącymi do właściciela jednej z firm, pod pretekstem zapominania i braku czasu zwlekał z ich zwrotem, a następnie sprzedawał je w okolicznych lombardach.

Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, przystąpili do poszukiwań sprawcy. Dzięki uzyskanym informacjom oraz analizie nagrań z kamer monitoringu, wytypowali 48-letniego mężczyznę jako podejrzanego o dokonanie tego czynu. W trakcie działań odzyskano część skradzionych narzędzi, jednak policja nadal ustala wszystkie okoliczności sprawy i poszukuje pozostałego mienia.

Teraz zatrzymany za przywłaszczenie mienia mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do lat 5. Działania policji pokazują, że przestępstwa zostaną ścigane, a sprawcy będą pociągani do odpowiedzialności zgodnie z prawem.