Pijany kierowca zatrzymany w Jeleniej Górze po kolizji.

Jeleniogórska drogówka zatrzymała 34-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję.

Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca około godziny 20:15. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy Fiata, który może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd na ulicy Wolności. Kierowca, wyjeżdżając z posesji, uderzył w przydrożną lampę. Został zatrzymany do kontroli drogowej.

Od 34-latka policjanci wyczuli silną woń alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczony i przekazany na przechowanie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji, 34-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz utrata prawa jazdy i samochodu.

Policja apeluje o rozsądek

Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol zmniejsza zdolność reakcji, zaburza koordynację i koncentrację, powoduje brawurę i zwiększa ryzyko wypadku.

Jeleniogórska policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność i rozwagę na drodze. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od podejmowanych przez nas decyzji za kierownicą.