Policjanci Zatrzymali Dwóch Mężczyzn Za Posiadanie i Udzielanie Narkotyków

Policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 42 lata, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Młodszy z nich dodatkowo odpowie za ich udzielanie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać blisko 140 porcji handlowych. Były to marihuana i amfetamina. Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz kolejne osoby, które kupiły narkotyki od 37-latka. Obydwaj zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

20 czerwca br., funkcjonariusze patrolujący ulicę Sobieskiego w Jeleniej Górze zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy aucie. Jeden z nich na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Jego nienaturalna reakcja wzbudziła podejrzenia mundurowych, którzy postanowili sprawdzić jej powód. Wkrótce okazało się, że obydwaj posiadali środki odurzające.

Po zatrzymaniu, pierwszy z mężczyzn, 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz ich udzielania. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać około 130 porcji handlowych. Mężczyzna ten jest podejrzany o sprzedaż narkotyków innym osobom na terenie miasta.

Drugi z zatrzymanych, 42-letni mężczyzna, usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Posiadał marihuanę, z której można uzyskać kilka porcji handlowych.

Konsekwencje Prawne

37-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za posiadanie narkotyków i ich udzielanie grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Drugiemu z zatrzymanych, za posiadanie narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Dalsze Śledztwo

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz kolejne osoby, które kupiły je od 37-latka. Policjanci apelują do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań, które mogą być związane z przestępczością narkotykową, aby wspólnie zapewnić bezpieczeństwo w lokalnej społeczności.