Podejrzany o kradzieże zuchwałe w rękach Policji.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże szczególnie zuchwałe. Ma na on koncie dwie kradzieże damskich torebek na tzw. ”wyrwę „.

Przestępstw tych dopuścił się, w warunkach, tzw. „recydywy” 12 marca br. w Jeleniej Górze. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości około 2,5 tysiąca złotych. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże szczególnie zuchwałe.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma na koncie 2 kradzieże szczególnie zuchwałe, których dopuścił się w ciągu jednego dnia w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jeleniogórzanin wyrwał torebkę kobiecie idącej ulicą oraz czekającej na autobus. Jego łupem padły dokumenty, pieniądze i inne rzeczy. Łączna wartość skradzionego mienia wynosi około 2,5 tysiąca złotych.
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu. Został on zatrzymany w wynajmowanym za skradzione pieniądze lokalu. Okazało się, że część skradzionego mienia wyrzucił do studzienki kanalizacyjnej.
Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 16 marca br. został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Foto:Policja