Podejrzany o serię kradzieży zatrzymany przez jeleniogórską policję

Jeleniogórscy policjanci zakończyli dochodzenie w sprawie serii kradzieży w dyskontach spożywczych i drogeriach, które miały miejsce w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego. Zatrzymany został 23-letni mężczyzna podejrzewany o popełnienie tych przestępstw.

Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna dopuścił się serii kradzieży w styczniu br. w różnych sklepach, gdzie skradł markowe alkohole, kosmetyki, artykuły spożywcze i chemiczne. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kilka tysięcy złotych. Skradziony towar sprzedawał napotkanym osobom, aby uzyskać środki na własne potrzeby.

Personel sklepów, na których doszło do kradzieży, powiadomił policję o zdarzeniach, dostarczając nagrania z monitoringu. Dzięki zebranym informacjom i analizie nagrań z kamer, policjanci zidentyfikowali i zatrzymali podejrzanego.

Obecnie trwają dalsze czynności w sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności przestępstw. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za popełnione czyny, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.