Podejrzany o Serię Przestępstw Zatrzymany w Jeleniej Górze: Ukradł Samochód i Groził Byłej Partnerce

Jeleniogórscy policjanci, we współpracy z kryminalnymi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz groźby karalne. Mężczyzna, między innymi, okradł swoją byłą partnerkę, grożąc jej jednocześnie pozbawieniem życia. Za te czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Aktualnie został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

W dniu 19 grudnia br., mieszkanka Jeleniej Góry poinformowała policję, że jej były partner dokonał kradzieży. Z łupem wynoszącym karty kredytowe, telefon komórkowy, dokumenty oraz kluczyki do samochodu marki Audi, mężczyzna ukradł również pojazd z parkingu osiedlowego. Dodatkowo, stosował groźby karalne wobec kobiety.

Na skutek zgłoszenia, policja rozpoczęła śledztwo, a funkcjonariusze zlokalizowali podejrzanego mężczyznę, zatrzymując go. W trakcie dalszych działań ustalono miejsce ukrywania skradzionego pojazdu, który został odnaleziony i zwrócony właścicielce.

Śledztwo ujawniło, że 32-latek jest również podejrzewany o dokonanie 11 innych przestępstw, takich jak kradzieże, włamania oraz kolejne przypadki groźb karalnych, wszystko to miało miejsce w Jeleniej Górze.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.