Policja z Szklarskiej Poręby Zatrzymuje Nietrzeźwego Kierowcę Unikającego Kontroli.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie podjęli skuteczną interwencję, zatrzymując 62-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który próbował uniknąć kontroli drogowej.

Mężczyzna, podejrzewany o niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz łamanie sądowych zakazów i dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, teraz stoi przed poważnymi zarzutami.

Zdarzenie miało miejsce 27 listopada 2023 roku około godziny 17:30, gdy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kierowcy Skody, który poruszał się bez włączonych świateł oraz miał uszkodzone lusterko. Policjanci zdecydowali się zatrzymać kierowcę do rutynowej kontroli na ulicy 1 Maja w Szklarskiej Porębie.

Po sygnale do zatrzymania kierowca nie zareagował zgodnie z oczekiwaniami, lecz przyspieszył i rozpoczął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, korzystając z sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po kilku kilometrach kierowca uderzył w znak drogowy, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Został jednak skutecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało wynik 1,6 promila. Dodatkowo okazało się, że kierował pojazdem pomimo dwóch sądowych zakazów oraz dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

62-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Teraz stanie przed sądem, gdzie za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja