Apel Policji Jeleniogórskiej: Ostrożność na Trudnych Drogach Zimą

Policja Jeleniogórska zwraca uwagę na trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu i niskimi temperaturami w regionie.

Apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu, zwłaszcza w obliczu śliskiej i oblodzonej nawierzchni. Kierowcy są nawoływani do dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, a także przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Zalegający śnieg sprawia, że drogi w regionie są trudne do pokonania, a miejscami nawet oblodzone. Dlatego też policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialne prowadzenie pojazdów. Kierujący są zobowiązani do utrzymania większej czujności i koncentracji na drodze, unikając nadmiernej prędkości.

Policjanci przypominają również o konieczności zadbania o właściwe przygotowanie samochodu do jazdy zimą, takie jak odśnieżanie i odmrażanie szyb oraz bocznych luster. Nieodzowne jest również korzystanie z opon zimowych, które zapewniają odpowiednią przyczepność w niskich temperaturach.

Warto również zaznaczyć, że kierowcy, którzy nie dostosują prędkości do warunków panujących na drodze czy zaniedbają obowiązek odśnieżenia pojazdu, mogą ponieść konsekwencje w postaci nałożenia mandatu karnego.

Apeluje się również do pieszych o ostrożność na drogach, a zwłaszcza przy korzystaniu z przejść dla pieszych. Kierowcy z kolei są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności wobec pieszych, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych.