Policja zatrzymała kobietę podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków.

Jeleniogórscy policjanci działający na terenie miasta zatrzymali 58-letnią kobietę podejrzaną o szereg przestępstw, w tym o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, posiadanie narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 25 lutego 2024 roku, około godziny 22:00, gdy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Peugeot poruszającego się ulicą Mickiewicza w Jeleniej Górze na jednej feldze, z widocznymi uszkodzeniami oraz dymiącym z przodu.

Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli pojazd zatrzymany na poboczu, a za kierownicą znajdowała się 58-letnia mieszkanka miasta. Już na wstępnym etapie interwencji można było wyczuć zapach alkoholu wydzielający się z wnętrza pojazdu.

Badanie alkotestem wykazało w organizmie kierującej zawartość alkoholu wynoszącą 1,5 promila. Kobieta przyznała się, że spożyła przed wsiadaniem za kierownicę pół butelki whisky.

Dodatkowo, podczas czynności ustalono, że kierująca byłym pojazdem uczestniczyła wcześniej w kolizji drogowej, w którą była zamieszana. Nie zatrzymała się jednak na miejscu zdarzenia, tylko kontynuowała jazdę. Kolejne czynności wykazały, że w samochodzie 58-latki znajdowały się narkotyki – marihuana i amfetamina. Zabezpieczono ilość substancji, z której można było uzyskać kilkanaście porcji handlowych.

Po zatrzymaniu, kobieta została umieszczona w policyjnym areszcie w celu wytrzeźwienia oraz podjęcia dalszych czynności. Teraz odpowie przed sądem za popełnione czyny, a grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja
Foto:Policja