Zatrzymany w Jeleniej Górze mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie wbrew zakazowi sądowemu

Dnia 24 lutego 2024 roku, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podjęli skuteczną akcję zatrzymania mężczyzny podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem pomimo zakazu sądowego.

Zgodnie z relacją funkcjonariuszy, incydent miał miejsce około godziny 15.00 na terenie gminy Jeżów Sudecki. Policjanci, patrolując ulicę Legnicką, dostrzegli pojazd marki Audi, którego kierowca, jak ustalili, nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. W obliczu sytuacji mężczyzna nie zareagował na sygnały zatrzymania, lecz próbował ucieczki, naruszając przy tym przepisy ruchu drogowego i zagrażając bezpieczeństwu innych uczestników drogi.

Po krótkim pościgu, mężczyzna został zatrzymany, kiedy wjechał na jedną z prywatnych posesji. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Dalsze dochodzenie wykazało, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na okres 6 miesięcy, obowiązujący od 23 października poprzedniego roku.

Teraz podejrzany będzie odpowiadał przed sądem za popełnione wykroczenia, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policja dokładnie wyjaśnia wszystkie okoliczności związane z tym incydentem.