Policjanci w trakcie patrolu

Jeleniogórscy policjanci w trakcie patrolu w Bukowcu przejeżdżając obok jednego z budynków zauważyli dym i ogień wydobywający się z okien. Zadymienie było już tak duże, że nie było widać co dzieje się w środku.

Na ich krzyk, że pali się dom z okna na I piętrze wyskoczył mężczyzna, któremu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej oraz po częściowym ugaszeniu pożaru policjanci wynieśli z budynku nieprzytomnego mężczyznę, któremu natychmiast udzielono pomocy. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

25 sierpnia 2022 roku, około godziny 16.00  policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach -sierż. szt. Rafał Nowak wraz z st. post. Marcelim Kwaśnickim  w trakcie patrolu w Bukowcu zauważyli wydobywający się dym i ogień z okien budynku.   Funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, nie było widać co dzieje się w środku, jak również funkcjonariusze nie wiedzieli czy są w nim mieszkańcy. Na ich  krzyk, że pali się budynek z okna na I piętrze wyskoczył mężczyzna.  Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przenieśli go w bezpieczne miejsce, a następnie jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej wraz z postronnymi osobami przystąpili do gaszenia pożaru.  Okazało się, że w budynku na parterze najprawdopodobniej przebywał 40-letni lokator. Po częściowo ugaszonym pożarze funkcjonariusze zauważyli leżącego na podłodze pod oknem nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci natychmiast ruszyli do budynku i  wyciągnęli poszkodowanego, któremu również udzielono pomocy, a następnie przekazano ratownikom medycznym, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia.  Jeleniogórscy strażacy ugasili pożar, a policjanci do czasu trwania akcji gaśniczej zabezpieczali miejsce zdarzenia.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.