Policjant na Zakupach: Zatrzymuje Mężczyznę za Kradzież Różbojniczą w Jeleniej Górze

Jeden z policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  w czasie wolnym od pracy zatrzymał 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Incident miał miejsce 26 stycznia 2024 roku, około godziny 17:40, gdy policjant będąc na zakupach w jednym z dyskontów spożywczych zauważył mężczyznę, który bez zapłacenia wyniósł artykuły chemiczne. Natychmiast podjął akcję, zatrzymując sprawcę tuż po opuszczeniu sklepu. Jednak zatrzymany nie zamierzał się poddać i próbował się uwolnić, szarpiąc się, kopiąc i wyrywając. Mimo to, policjant skutecznie zabezpieczył łup mężczyzny, który wyniósł towary o wartości ponad 500 złotych.

Sprawca został przekazany patrolowi policji, który natychmiast przybył na miejsce. Zatrzymany, 25-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, usłyszał zarzuty związane z kradzieżą rozbójniczą. Został umieszczony w policyjnym areszcie, a prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.