Rozpocznij długi weekend majowy z leśnikami w Górach Izerskich.

Zapraszamy na wycieczki oraz piknik rodzinny z leśnikami i innymi służbami, który odbędzie się przy siedzibie Nadleśnictwa Świeradów, ul. 11 Listopada 1.

Wycieczka piesza na Stóg Izerski z przewodnikiem sudeckim oraz spotkanie ze strażnikami leśnymi rozpocznie się o godzinie 8:30.

O 9:30 rozpocznie się rodzinna wycieczka ścieżką edukacyjną “Zajęcznik”, podczas której rodziny z dziećmi będą miały możliwość szkolenia z podstaw SURVIVALU.

Od godziny 14:00 zapraszamy na piknik rodzinny do ogrodu Izery Trzech Żywiołów przy Nadleśnictwie Świeradów. Podczas pikniku odbędą się różnego rodzaju atrakcje, w tym działania Straży Granicznej z użyciem psa służbowego oraz pokaz pierwszej pomocy przez Państwową Straż Pożarną. Będą także stoiska edukacyjne Policji, Nadleśnictwa Świeradów, Koła Łowieckiego “Głuszec” Lwówek Śląski oraz SURVIVAL Expert. Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich będą miały swoje stoiska, a na pikniku pojawią się również foodtracki. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły ludowe: Łużyczanki, Kwisowianie oraz Bogdanki.

Na pikniku będzie także stoisko Stacji Kultury – Serce Miasta Świeradów-Zdrój, na którym będzie można zapoznać się z materiałami edukacyjnymi i promocyjnymi.

Zapraszamy serdecznie na ten wspaniały dzień w gronie przyrodników oraz innych służb, które dbają o nasze bezpieczeństwo i ochronę przyrody.