Złodziej próbował być uczciwy, kamera w sklepie pokazała co innego.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy. Wykorzystał on fakt pozostawienia w sklepie przez pokrzywdzoną portfela, wyciągnął pieniądze i oddał portfel obsłudze sklepu.

Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na 880 złoty. Skradzione mienie policjanci odzyskali. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie  zatrzymali 23-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu karkonoskiego.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 25 kwietnia br. w jednej z placówek handlowych w Jeleniej Górze. Pokrzywdzona po zrobieniu zakupów pozostawiła na ladzie portfel wraz z gotówką i dokumentami.

O tym, że nie ma portfela zorientowała się po przejściu linii kas. Kiedy wróciła okazało się, że portfel został zwrócony przez jednego z pracowników jako znaleziony. Jak się okazało w portfelu brakowało pieniędzy, które kobieta wzięła na zakupy i była pewna że powinny one tam być.
O fakcie kradzieży powiadomiła Policję. Funkcjonariusze przejrzeli monitoring na podstawie, którego wytypowali mężczyznę był to pracownik, który znalazł portfel i przeglądając zawartość, wyciągnął pieniądze i wsadził do kieszeni.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i wydał skradzione pieniądze.
Teraz mężczyzna za przywłaszczenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.