Seryjny złodziej zatrzymany.Na koncie co najmniej 26 kradzieży.

Seryjny złodziej zatrzymany-Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży. Ma on na koncie co najmniej 26 kradzieży w jeleniogórskich sklepach, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu. Jego łupem padł alkohol oraz markowe perfumy.

Łączne straty zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży.
Jak ustalili funkcjonariusze, 24-latek od listopada ubiegłego roku do kwietnia br. dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych oraz drogeriach. Jego łupem padł alkohol oraz markowe perfumy damskie i męskie. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 26 takich czynów, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu.
Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali 24-latka jako podejrzewanego o te kradzieże.
Teraz jeleniogórzanin za czyny, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.