Skuteczna interwencja policji uratowała mężczyznę przed samobójstwem w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy policjanci szybką reakcją zapobiegli tragedii, gdy 25-latek próbował rzucić się pod pociąg. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Jelenia Góra, 9 sierpnia 2023 – Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, 25-latek uniknął tragicznego losu.

Mężczyzna, który znalazł się w desperackiej sytuacji i próbował popełnić samobójstwo, został zatrzymany w ostatniej chwili, gdy chciał rzucić się pod pociąg na torowisku przy ul. 1 Maja. Szybka i profesjonalna akcja policjantów pozwoliła na ocalenie jego życia.

Zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się na torach napłynęło około godziny 15.30. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i udali się na miejsce zdarzenia. Mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia policjantów, wyraźnie dając znać, że jest zdesperowany i nie chce już dłużej żyć.

Próba samobójcza była bliska spełnienia, jednakże szybki refleks oraz odwaga policjantów pozwoliły na zatrzymanie nadchodzącego pociągu i udaremnienie tragedii. Mężczyzna został aresztowany z uwagi na stan jego zdrowia oraz zagrożenie dla własnego życia.

Po zatrzymaniu, 25-latek trafił pod opiekę lekarzy specjalistów, którzy będą udzielać mu niezbędnej pomocy i wsparcia. Ta dramatyczna sytuacja stanowi przypomnienie o ważności szybkiej reakcji i profesjonalnej interwencji w przypadkach kryzysowych.