Skuteczne Działania Policji w Regionie Jeleniogórskim: Walka z Nietrzeźwymi Kierowcami.

Zagrożenie wynikające z obecności nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz osób prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków stanowi poważne wyzwanie dla służb policyjnych i innych instytucji dbających o bezpieczeństwo na drogach. Zdając sobie sprawę z tego problemu, policjanci garnizonu jeleniogórskiego przeprowadzili skoordynowane działania mające na celu eliminowanie z ruchu osób naruszających te zasady.

Od 30 listopada do 1 grudnia br. funkcjonariusze prowadzili intensywne kontrole w regionie, koncentrując się na eliminacji z ruchu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu lub pod wpływem narkotyków. Podczas tych działań, policjanci sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przepisów związanych z bezpieczeństwem, w tym korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Ponadto, karani byli kierowcy rozmawiający przez telefon komórkowy podczas jazdy.

W wyniku przeprowadzonych kontroli, blisko 1100 kierujących zostało poddanych badaniom. Policjanci zatrzymali 1 kierowcę, który kierował w stanie nietrzeźwości, a także 1 mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo, dwóch kierowców utraciło prawo jazdy.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem substancji odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Kierowcy naruszający zakazy sądowe mogą ponieść konsekwencje w postaci kary pozbawienia wolności do 5 lat.