Weekend na drogach Jeleniej Góry: Wypadki i kolizje, apel policji o ostrożność

Policja jeleniogórska zaapelowała o wyjątkową ostrożność na drogach w związku z opadami śniegu i niskimi temperaturami w regionie, które sprawiają, że warunki są trudne.

Kierowcy są wezwani do zachowania umiaru w prędkości i przestrzegania obowiązujących przepisów drogowych, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Niestety, w ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń, w tym wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kilku kolizji.

Wypadki miały miejsce w sobotę, kiedy trudne warunki atmosferyczne utrudniały ruch drogowy. Na ulicy Tadeusza Mazowieckiego doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego 36-letni pasażer pojazdu marki VW zginął. Mężczyzna wypadł na jezdnię i został potrącony przez nadjeżdżającego Volvo, kierowanego przez 47-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Badanie wykazało, że kierująca pojazdem marki VW była w stanie nietrzeźwości (0,5 promila). Obecnie trwają szczegółowe dochodzenia w sprawie.

Tego samego dnia na ulicy Podgórzyńskiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji, gdy 26-letni kierowca Audi stracił panowanie nad pojazdem, zderzając się czołowo z Renault kierowanym przez 28-letnią jeleniogórzankę. Choć zdarzenie zakończyło się jedynie potłuczeniami, kierowca Audiego został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policja informuje także o przypadkach nieodpowiedzialnego zachowania kierowców, takich jak kierowanie pojazdem pomimo zakazu sądowego i podejrzenie prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Dzielnicowi zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który nie tylko łamał zakaz sądowy, ale również posiadał marihuanę.

Warto podkreślić, że nie tylko kierowcy są zobowiązani do zachowania ostrożności. Policja apeluje również do pieszych o rozwagę przy przechodzeniu przez jezdnię, a także przestrzeganie przepisów.